Live panorama – když jeden záběr nestačí

Jsou místa, která chytí za srdce v kteroukoliv denní dobu. Ať už za svítání, v poledne nebo při soumraku, kouzelná atmosféra je jimi doslova protkána. Jenže běžné virtuální prohlídky a panoramatické fotografie zachytí vždy jen jeden okamžik, většinou přes den v naprosto optimálních expozičních a světelných podmínkách. Naštěstí je tady další technologie. Velmi náročná na zpracování, o to však působivější při sledování. Vítejte ve světě Live panorama.
live panorama

Co je Live panorama?

Live panorama, jak už název napovídá, je souborem mnoha panoramatických fotografií, sejmutých na identickém místě, ale v rozdílných časech. Fotograf musí prostor na stejném výchozím bodě nasnímat ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne i večer. Nezřídka pak dokončuje práci i v noci. Možnou nevýhodou je pak nutnost mít stejné podmínky pro fotografii, ideálně tedy bez lidí a zvířat a bez pohybujících se předmětů. Tímto procesem vzniká postupně celá Live panorama. Vycházíme-li z předpokladu, že jen jedna panoramatická fotografie je složena ze 72 dílčích fotek, tak je v tomto směru potřeba zpracovat více než 300 fotografií, aby výsledkem byla jediná královna fotek.

Jak funguje Live panorama v praxi?

Při sestavování prohlídky hotelu Singureni Manor ***** jsme se dostali na výjimečné místo. V lese za restaurací se nacházelo více než dvacet bublin, ve kterých byly připraveny stoly a lavice. V celém prostoru lesa pak byly rozmístěny stovky žárovek. Naprosto ideální místo pro tvorbu Live panorama. Nasnímali jsme několik denních dob, začali jsme ráno a maximálně se pak věnovali přechodu mezi podvečerem s červánky a nocí. Výsledek stojí za to. Divák se nejdříve dostane do rána či dopoledne přesně mezi bubliny a jak se panoramatická fotografie otáčí, přímo před jeho zrakem se začne postupně stmívat a nakonec se rozsvítí žárovky a jedno z iglú (nebo bublin) je otevřeno. Nepatří to sice do tohoto tématu, ale po vstupu do bubliny vidí divák prostřený stůl s místními specialitami a může si dokonce nechat v krátkém videoklipu nalít víno.

live panorama den_noc

https://www.virtusfera.cz/singureni/

 

Proč použít Live panorama pro vaší prezentaci?

Live panorama není nic jednoduchého, svou náročnost si vybírá i v ceně. Nicméně pro unikátní zážitek na místech, kde je krásně po celý den a kde atmosféru dotvoří ještě ruka člověka v podobě hezkého osvětlení po setmění, je vhodné se nad touto fascinující technikou zamyslet. Neexistuje nic lepšího, než potenciální zákazníky překvapit něčím novým a neotřelým.

Přejít nahoru