Objevte kouzlo 360° videa ve virtuální prohlídce

Mnozí lidé považují za typický příklad virtuální prohlídky sérii prostorových fotografií poskládaných za sebou a to tak, jak to například s úspěchem prezentuje Google. V týmu Virtusféra ale panuje odlišný pohled na věc. Samotné fotografie jsou jen základem, těstem na pizzu a špičková virtuální prohlídka je obohacena o velké množství interaktivních prvků. O jednom z nich si povíme více.

Když virtuální prohlídka „ožije“ díky 360° videu

V tomto blogu, jak už bylo řečeno, takzvaně vypíchneme jeden prvek, který posune váš marketing na novou úroveň. Je to možnost vložit do virtuálních 360° fotografií také 360° videa. Účel je jasný, ne všechno dokážeme sdělit zákazníkům, dodavatelům nebo třeba zaměstnancům formou samotných prostorových fotografií. Mnohdy nestačí ani přidat videoklip. Právě 360° videa dají doslova nový rozměr informacím, které zamýšlíte předat. Prostorové video umožní vidět vše v celé perspektivě, a pokud je v takovém videu zahrnut váš pracovník, může se volně pohybovat kolem speciální kamery a prezentovat i z míst, kde by běžná kamera už neměla takový pozorovací úhel, a musel by se provést střih.

Využití 360° videa v praxi

Když si to představíme na příkladu nějaké výrobní linky, můžeme udělat několik virtuálních fotografií a provést tak diváka celým procesem. U každé významné technologie, produktu nebo služby může divák kliknout na symbol 360° videa a okamžitě se ocitne v novém prostředí, tentokrát už s pracovníkem, který vše podrobně vysvětlí přímo v prostorovém videu. Když se takový pracovník pak bude chtít přesunout mimo aktuální zorný úhel diváka, tak se musí i divák otočit v prostoru. Vjem reality je zde tedy mnohem silnější, než u klasického videoklipu.

Jen špičkou v technice a technologiích

Nabízí se otázka, čím vlastně je vše snímáno. Touha po dokonalém výsledku nás ve Virtusférě dovedla k nákupu toho nejlepšího, co lze v současnosti získat. Kamera na 360° videa nevypadá jako klasická kamera, ani jako přerostlý telefon. Při prvním pohledu si řeknete, že se jedná spíše o UFO. Černá, celokovová koule a šest „očí“ vysoce přesného optického systému. Vše je nahráváno přes šest separátních čipů na sedm datových karet (ta sedmá ukládá pomocné soubory) a to v reálném čase.
Samotná kamera je opatřena vysoce výkonnou baterií a samozřejmě také dvojicí závitů na připevnění na libovolný stativ a pro další příslušenství. Nechybí tedy možnost připevnit speciální prostorový mikrofon, takže jakýkoliv hlas nebo zvuk se bude ozývat přesně z místa, kde byl pořízen. Výsledný prožitek tedy není jen o obrazu, ale nese s sebou i vynikající zvukový vjem.

Při prvním pohledu si řeknete, že se jedná spíše o UFO. Černá, celokovová koule a šest „očí“ vysoce přesného optického systému.

Kde se dá aplikovat 360° video?

Především tam, kde chcete ukázat prostor. Kde není možné vysvětlit technologie, produkty nebo služby v jednom záběru. Tam, kde chcete školit nebo představit výrobní program. Pro mnoho vašich zákazníků bude vysvětlení technologie výroby vést k lepšímu pochopení filozofie, myšlenky „za tím“. Mnoho věcí, které odlišují vaše podnikání od konkurence, totiž naráží na nepochopení snahy o kvalitu a moderní postupy. Pak se může stát, že zákazník dá přednost na první pohled levnějšímu řešení, když se bude domnívat, že „je to vlastně stejné“. Ostatně, důležitá je myšlenka a záměr, s tím dalším už samozřejmě poradíme…

Přejít nahoru